You are currently viewing Dlaczego kąpiel w soli jest tak pożyteczna?

Dlaczego kąpiel w soli jest tak pożyteczna?

Dlaczego kąpiel w soli jest tak pożyteczna?

Zauważyłyśmy ostatnio, że dość dużym zainteresowaniem w naszym sklepie cieszy się sól kąpielowa. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Informacje zwrotne na temat tego, że ładnie wyglądają i przepięknie pachną napędzają nas do tego, aby działać i pewnie w niedługim czasie pojawi się u nas sól specjalnie dla panów. 
Już teraz mydlarska ekipa wychodzi naprzeciw Waszym sugestiom i wprowadzamy sól w większych, zapasowych opakowaniach., aby kąpiel w soli była dla Was niekończącym się relaksem.

Także teraz jak skończy wam się sól można ją uzupełnić z papierowej torebki. Trochę martwi mnie to że nie będziecie miały słoików na jesienne przetwory :):):)

Właściwości soli kąpielowej

A teraz trochę na poważnie. Podstawowym zadaniem kąpieli w soli jest oczyszczenie organizmu z toksyn, rozluźnienie i relaks. Przede wszystkim ma zbawienny wpływ na problemy skórne takie jak trądzik, łuszczyca czy AZS

Dodanie nawet niewielkiej ilości soli do wanny z ciepłą wodą pobudza krążenie, rozluźnia mięśnie i pozwala pozbyć się zmęczenia. Ponad to sól kąpielowa posiada właściwości zmniejszające ból związany z zapaleniem stawów. Brzmi jak reklama, ale reklamować takie skarby prosto z natury to sama przyjemność.

Rodzaje soli

Oczywiście istnieje kilka rodzajów soli. Każda posiada mnóstwo dobroczynnych minerałów. Jednak ze względu na ich skład, sole mają różne właściwości. I tak osoby ze zmianami łuszczycowymi zachęcałabym do użycia soli  Epsom, u nas można ją znaleźć w Sól Lawenda czy Sól do stóp
Na problemy skórne pomoże sól z morza martwego, u nas dostępna w Sól Pomarańcza i Sól Jaśmin.

 Dla tych, którzy szukają ukojenia dla zmęczonych mięśni i przeciążonych stawów, po intensywnym wysiłku fizycznym, stworzyłyśmy Sól Lawenda i Do stóp, które zawierają dużą ilość soli epsom. Jeśli natomiast ktoś chciałby poprawić wygląd skóry, zniwelować trądzik i zatroszczyć się o stawy powinien sięgnąć po sól himalajską u nas dostępna w Sól na bogata oraz sól Pomarańcza

Sól to bomba wartości odżywczych. A do tego jeszcze pięknie wygląda, mnie szczególnie do gustu przypadła gruboziarnista sól himalajska, która mieni się w słońcu i wodzie blado różowym kolorem. Takie grube ziarna są łatwym nośnikiem zapachów. Aż się prosi żeby dodać do nich olejki eteryczne. I to pojawia się całe pole różności. 

W zależności czy chcemy aby nasza kąpiel była spokojnym zwieńczeniem dnia, która przygotuje nas do snu np. Sól Lawenda, czy też ma pobudzić nasze zmysły do dalszego działania-Sól na bogato, czy ukoić nerwy – Sól Jaśmin czy Pomarańcza… należy wybrać odpowiedni zapach. Do tego jeszcze garść ulubionych kwiatów, czy ziół i mamy królewską kąpiel.

 Kąpiel w soli  7w1

Dla mnie kąpiel w soli to takie domowe spa. Dzisiaj mamy coraz mniej czasu. Modne jest wszystko 2w1, 3w1 a nawet kilka w 1 :). 

Szampon do włosów z odżywką, lakier do paznokci z bazą, kawa razem z cukrem i mlekiem w jednym opakowaniu, a nawet ostatnio widziałam żel myjący, peeling i jednocześnie maseczka 🙂 Wszystko po to żeby było wygodniej i szybciej, może taniej. Czy to jest dobre? Nie wiem. Na pewno oszczędza tak cenny dzisiaj czas.

I właśnie sól jest tak wspaniałym kosmetykiem, bo w 100% naturalnym i to właśnie takie jak dobrze liczę 7w1. zacznijmy od tych najważniejszych punktów:

ozdoba każdej łazienki 

  • detoks skóry
  • relaks
  • pomoc w leczeniu problemów skórnych
  • rozluźnienie mięśni
  • niwelowanie bólu stawów
  • wraz z olejkami eterycznymi ukojenie nerwów.

Wszystko w 20 min. Do tego ulubiona książka albo muzyka, może jakaś świeczka. Tak łatwo można przejść z  galimatiasu codziennych trosk,  bieganiny, zakupów, obiadów, głośnych dzieci, prania, prasowania, do świata ciszy, odrobiny relaksu, do świata gdzie czas zatrzymuje się na kilka minut. Każda z nas marzy o takim 20 minutowym pobycie w SPA 🙂 

Tylko pamiętajcie, żeby dobrze zabarykadować drzwi do łazienki 🙂 Właśnie wpadło mi do głowy, że do każdej soli kąpielowej powinniśmy dodawać tabliczkę na drzwi : “ Nie przeszkadzać, żona w  SPA” lub “nie wchodzić, 20 minut mamy” :)k

Dodaj komentarz